Калинівська ЦРЛ -


На території теперішнього Калинівського району були розміщені декілька земських лікарень – в селах Гущинці, Іванів, Пиків, Глинськ. До Великої Жовтневої революції медична допомога населенню Калинівки здійснювалась одним лікарем і 1 фельдшером.
Перший медичний пункт після революції знаходився на місці  теперішньої центральної міської аптеки і являв собою два приміщення: зимове та літнє (бесідку, обплетену виноградом) для прийому хворих влітку.
Серед відомих людей Калинівщини є фельдшером Стрелківський Василь Васильович, 1887 року народження, який закінчив військове медичне училище. З 1914 по 1918 рік був учасником І-ої світової війни. Нагороджений Георгієвськими хрестами.  
І досі люди пам’ятають лікаря Анікєєва Андрія Микитовича, 1892 р.н. Лікар Анікєєв творив чудеса. Закінчив фельдшерську школу, а потім екстерном Київський медичний інститут.
В книзі П.Кугая йдеться саме про лікаря Анікєєва, який в роки окупації допомагав людям.
Андрій Микитович працював лікарем акушер-гінекологом. За час своєї трудової діяльності мав лише подяки. Прикладом цього є лист з далекої Естонії зі словами найщирішої подяки за його лікарську майстерність та людяність.
В той час лікарня знаходилась в пристосованому приміщенні місцевого машинобудівного заводу і мала лише 35 ліжок.
Потім охорону здоров’я району очолив Попик Іван Дмитрович. В 1942 році був призваний з резерву в діючу армію. В званні військового лікаря він пройшов всю війну. Блискучий хірург, який потім став заслуженим лікарем України.
В 1959 році було зведено перший типовий корпус лікарні. Її місткість зросла до 150 ліжок.
З 14 березня 1962 року лікарню очолив А.Обухов. З цієї пори розпочалась найбільш плідна та динамічна сторінка в історії здоровоохорони району.
У Обухова виявився неабиякий талант у будівельній справі. З 1962 році Калинівська лікарня почала нестримне матеріальне та професійне сходження. В  1966 році було побудовано нове приміщення поліклініки, в 1968 акушерсько-гінекологічне корпус, в 1971 році – дитячий. У 1973 році лікарня стала найпотужнішою з поміж районних лікарень області та України – на 600 ліжок.
В 1969 році Калинівська лікарня прийняла першу ВООЗівську делегацію. Надалі ці делегації приїжджали щорічно. В ці ж роки лікарня стала Республіканською, а потім  Всесоюзною школою передового досвіду. Було розроблено і реалізовано ряд цільових комплексних програм, в тому числі по розвитку амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню району. Досвід лікарні по організації диспансеризації сільського населення і управління цим процесом був узагальнений Міністерством охорони здоров’я УРСР і рекомендований  для впровадження в сільських районах республіки.
Лікарня була нагороджена Почесною грамотою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР та інших вищих тодішніх органів. В той час був знятий та демонструвався фільм „Лікарі із Калинівки”. На виставці досягнень народного господарства у Москві діяла постійна експозиція, присвячена Калинівській ЦРЛ. В 1973 році в лікарні відбулася республіканська науково-практична конференція.
Система медичної допомоги Калинівського району забезпечила в межах району 98% усієї потреби.
З січня місяця 1978 року  Калинівську ЦРЛ очолив Мельник Віктор Ксенофонтович. Під його керівництвом було багато зроблено по модернізації матеріальної бази лікувальних закладів району. Основний акцент було зроблено на розвитку амбулаторно-поліклінічної допомоги, зокрема було розбудовано доступну мережу лікарських амбулаторій.
Досвід лікарні по організації диспансеризації сільського населення і управління цим процесом був узагальнений МОЗ УРСР і рекомендований для впровадження у сільські райони республіки.
У 1983 році був побудований новий адміністративний корпус, в якому також розмістилися фізіотерапевтичне відідлення та відділ статистики.
У1984 році  лікарня нагороджена Ленінською почесною грамотою.
У 1985 році нагороджена перехідним Червоним прапором ЦК КПРС та Ради міністрів СРСР, ВЦРПС.
Неоцінними  помічниками Мельника В.К. стали заступники головного лікаря Білоус В.С. та Джога Л.Й.
Мельник В.К. нагороджений в 1981 році Орденом Дружби народів, в 1986 році – Орденом Жовтневої революції.
З 2003 року лікарню очолив Кулик Володимир Ростиславович. При його керівництві 02.08.2007 року укладений меморандум про співпрацю між Україно-Швейцарською програмою „Здоров’я матері і дитини” і Калинівською районною державною адміністрацією.
З боку програми отримана допомога:

  • в розробці клінічних настанов;
  • в пропаганді здорового способу життя;
  • в розробці нових моделей в наданні перинатальних послуг та підходів, орієнтованих на пацієнта;
  • створенні внутрішніх протоколів по наданню перинатальних послуг;
  • в впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій та телемедицини;
  • в управлінні медичними технологіями;
  • в створенні інтегрованої моделі (узгоджена та ефективна взаємодія всіх рівнів).

З  2011  по 2017 рік головним лікарем Калинівської ЦРЛ був  Костюк  Володимир  Григорович .
З березня 2017 року на посаду головного лікаря призначено Головащенко Владислава Сергійовича.
Відповідно до Закону України від 07.07.2011 року №3612-VІ «Про порядок реформування охорони здоров’я» в районі створена структурована система медичного обслуговування населення шляхом відокремлення первинної та вторинної медичної допомоги. Проведено розмежування видатків на охорону здоров’я первинної та вторинної медичної допомоги. Продовжується робота стосовно модернізації вторинної медичної допомоги. Калинівська ЦРЛ готується під базу госпітального округу.
Калинівська центральна районна лікарня являється багатопрофільним медичним закладом, який надає спеціалізовану вторинну медичну допомогу населенню району і обслуговує 58281 чоловік. В складі ЦРЛ функціонує стаціонар на 225 ліжок по 12 профілям та поліклініки на 500 відвідувань в зміну. Забезпеченість ліжками населення району на 10 тис. становить 38,61.
Структура ліжкового фонду Калинівської ЦРЛ

Хірургічне відділення -                     25
Травматологічне                                  20
ВРІТ                                                             6
Інфекційне                                               15
ЛОР-очне                                                  25
Акушерське                                             20
Гінекологічне                                         15
Дитяче                                                       30
Кардіологічне                                        30
Неврологічне                                         25
Терапевтичне                                        30

Сьогодні в лікарні працює дружний колектив медичних працівників, який об’єднує 100 лікарів, із них вищої категорії – 37 чоловік, І категорії – 26 чоловік, ІІ категорії – 18 чоловік; 243 чоловіка середнього медичного персоналу, із них вищої категорії – 152 чоловік, 25 – І категорії та ІІ категорії – 11.
На перше місце сьогодні медики ставлять професійне чуйне відношення до людини, до хворого, до пацієнта.Залиште своє враження
Вкажіть свій e-mail:

Вкажіть своє ФІО:
Текст повідомлення:


Нецензурні, зазделегідь непрадиві, анонімні повідомлення, повідомлення, що порушують діюче законодавство і повідомлення, які мають нереальну контактну інформацію опубліковані не будуть
не більше 1000 символів